05.08.2021
מרכז רפואי בני ציון מרכז רפואי בני ציון
line_grad.jpg (713 bytes)
ENGLISH العربية
דף הבית
מי אנחנו מחלקות ושירותים פניות הציבור פורומים פרסומים מדעיים

דבר המנהלהמרכז הרפואי בני ציון הוא הותיק במוסדות הרפואיים בחיפה. מאז פתיחתו ב-1922 ידע דרך ארוכה והוא מצוי במגמה מתמדת של עליה במספר הפונים אליו, בהתמחויות בהן נודע ברחבי הארץ, בפיתוח שיטות טיפול חדשניות וברמת השירות למטופלים ובני משפחותיהם.

ומעל לכל אנו מאמינים כי חלק חשוב ובלתי נפרד מהצלחת הטיפול בחולה ומשפחתו הוא בראש ובראשונה הקפדה על יחס אישי אנושי לכל פונה באשר הוא.

מאז פתיחתו ועד היום עבר המרכז הרפואי דרך ארוכה. מבי"ח בן 36 מיטות מונה כיום המרכז הרפואי 460 מיטות, 52 מרפאות חוץ ו - 11 חדרי ניתוח. מספר המבקרים הממוצע בחדר המיון שלנו הוא 53,000 בשנה. 130,000 פונים למרפאות החוץ שלנו, כ - 11,000 ניתוחים מתבצעים בחדרי הניתוח שלנו, וכ - 3,500 תינוקות נולדים אצלנו מידי שנה.

בשנים האחרונות נמצא בית החולים בתנופה של צירוף כוחות רפואיים מובילים, שיפוץ  רמת המלונאות במחלקות השונות ורכישת ציוד רפואי מתקדם. כל אלה, ביחד עם אמנת השירות שאנו מחוייבים לה, שתמציתה "בני ציון -  להרגיש בבית גם כשחולים" מעמידים את בית החולים שלנו, בסקרי דעת מקיפים, במקום ראשון כבחירה מועדפת של קהל הפונים. 

כל זה מתאפשר על אף הקשיים התקציביים, בזכות סיועם האוהב של אגודת בני ציון בארה"ב, אגודת הידידים של בית החולים ארגון י.ע.ל., אגודת "שים לב ללב", משרד הבריאות ועירית חיפה.

בצד מרפאות החוץ המסורתיות, אנו מתברכים במספר רב של מרפאות ושירותים ייחודיים, בינהם המכון הגנטי המרכזי לצפון, מרפאת מתבגרים, מרפאת מטיילים, מרפאת אורט - אפטיקה לילדים, מרפאת אין - אונות,מרפאת שיניים לילדים, יחידה לבריאות הנפש, מרפאת טרנסגנדרים ועוד. 

בנוסף אנו מקיימים שירותים ייחודים לצפון כמו השתלת שתל שבלולי לחרשים וכבדי שמיעה, שירותים אורולוגיים ייחודיים, מרפאה ומרכז הדרכה למניעה וטיפול במחלות מין, בריכה טיפולית, אגף שיקום יחידי מסוגו בחיפה ועוד. 

במסגרת בית החולים שלנו פועל גם המרכז לטיפול בנפגעות תקיפה מינית המעניק טיפול לנפגעות מרגע האירוע ועד הכשרתן לחזרה להתנהלות תקינה ככל האפשר. מרכז זה זכה רק לאחרונה להכרה בינלאומית ולפרס יוקרתי בכנס עולמי של בתי חולים שנערך בבנקוק. כמו כן פועל מרכז פעימות לילדים נפגעי תקיפה מינית המעניק שירותים לילדים בגילאים 1-18 (בנים ובנות אשר עברו פגיעות מיניות בתוך המשפחה או מחוצה ומופנים למרכז ע"י לשכות הרווחה והשירותים החברתיים.

המרכז הרפואי בני ציון מסונף לביה"ס לרפואה של הטכניון בחיפה. חלק גדול מרופאיו בעלי תארים בטכניון ומשמשים כמורים לסטודנטים הן בין כתלי בית הספר לרפואה והן המדריכים קליניים במחלקות ביה"ח.

כבי"ח אוניברסיטאי, אנו מפתחים גם את המחקר הקליני והבסיסי ובימים אלה אנו שוקדים על פתיחת מרכז מחקרי גדול (נוסף) בתוך כתלי קמפוס בית החולים.

המרכז הרפואי בני ציון אינו שוקט לרגע, אנו משתדלים לשדרג כל העת את השירותים שאנחנו מעניקים, החל מהקבלה למיון, דרך האשפוז ועד לניתוחים ייחודיים.

ד"ר אוהד הוכמן
מנכ"ל המרכז הרפואי

 

  חזרה לראש הדף
מי אנחנו
דבר מנהל ביה''ח
דבר המנהל
תולדות ביה''ח
חזון ביה"ח
סרטי וידאו
ערוץ הפודקאסט
בית הספר לסיעוד
בניית אתרים
קידום אתרים ע"י
כל הזכויות שמורות למרכז רפואי בני ציון © 2009