05.03.2021
מרכז רפואי בני ציון מרכז רפואי בני ציון
line_grad.jpg (713 bytes)
ENGLISH العربية
דף הבית
מי אנחנו מחלקות ושירותים פניות הציבור פורומים פרסומים מדעיים

כתבות בנושא הריון ולידה

  את והעובר שלך - מסע בזמן    כיצד נולדים תינוקות?    אלחוש אפידורלי בלידה    עיסוי רפואי בהיריון ובלידה    פעילות גופנית בהריון    השראת לידה (זירוז). מתי, למה ואיך?    רפואה משלימה בהריון    טיפת חלב ראשונית - במחלקת יולדות בבי"ח בני ציון  

עיסוי רפואי בהיריון ובלידה

במהלך ההריון עובר גופך שינויים רבים כהכנה ליום הלידה.העיסוי הרפואי מיועד לסייע לך, היולדת, בהתמודדות עם החלק הפחות רצוי של שינויים אלה, החל בהקלה על כאבי גב ועל כאבים הנובעים מצירי הלידה וכלה במניעה של קרעים וחתכים ככל שניתן.

הכנה מוקדמת של גופך והכרת האפשרויות העומדות בפנייך יכולים לסייע לכניסה בטוחה ורגועה לחדר הלידה ולהעצים את חווית ההיריון והלידה.

בן זוגך יכול להיות שותף פעיל בהריון וכמובן בלידה עצמה על ידי היכרות עם מספר טכניקות שמטרתן להקל על כאבי הצירים והלידה עצמה.

העיסוי הרפואי כמסייע בשלבי ההיריון השונים:

עיסוי פרינאום
מטרתו לצמצם ככל שניתן את הסיכון לקרעים במהלך הלידה ואת הצורך בביצוע חתכים המיועדים להקל על מעבר התינוק. העיסוי יתבצע כשישה שבועות לפני מועד הלידה, במקביל להפרשת ההורמון רלקסין אשר מאפשר הגמשה של רקמות הגוף.

צירים מדומים
מופיעים כמספר שבועות לפני הלידה ומאפשרים היכרות ראשונית עם כאבי הצירים והזדמנות להתנסות בסוגי מגע שונים, כך שבהגיעך לחדר הלידה תוכלו, את והמלווה שלך, להקל על כאבי הצירים באופן המתאים ביותר.

תמיכה וליווי צמוד בתוך חדר הלידה במהלך הצירים ובינם
המאמץ הפיזי הכרוך בלידה עלול לגרום לשרירים תפוסים. גם כאן, שימוש בטכניקות עיסוי שונות עסוי להקל על ההמתנה בין הצירים ולהכין את גופך לקראת הציר הבא.  חזרה לראש הדף
מועדון יולדות
מועדון יולדות
מועדון יולדות
ניוזלטר
קורס הכנה ללידה
סיור בחדרי לידה
טפסי הרשמה
כנסים וארועים
כתבות בנושא הריון ולידה
בניית אתרים
קידום אתרים ע"י
כל הזכויות שמורות למרכז רפואי בני ציון © 2009