23.11.2020
מרכז רפואי בני ציון מרכז רפואי בני ציון
line_grad.jpg (713 bytes)
ENGLISH العربية
דף הבית
מי אנחנו מחלקות ושירותים פניות הציבור פורומים פרסומים מדעיים

כירורגיה פלסטית

  תיאור כללי    צוות    כירורגיה קוסמטית    שחזורי שד    הקטנת שדיים    הגדלת שדיים    תיקון גניקומסטיה    ניתוח מתיחת בטן - Abdominoplasty    מתיחת פנים    ניתוח מתיחת זרועות - Brachioplasty    ניתוח לתיקון אף – רינופלסטיה Rhinoplasty    ניתוח עפעפיים - BLEPHORAPLASTY    שיחזורי אפרכסת    מרפאת שומות    כתבות  

תיקון גניקומסטיה

גניקומסטיה הינו מצב של גדילת יתר של השדיים אצל גבר. מצב זה עשוי להיות נורמאלי וזמני, כגון בינקות או בגיל ההתבגרות, אך יכול להיות משני לבעיה רפואית כגון: הפרעות הורמונאליות או גנטיות, בעיות בכבד או בכליות, גידולים, זיהומים, תופעת לוואי של תרופות ועוד. במקרים רבים לא ניתן למצוא גורם ברור לגדילת השדיים ("אידיופתי").
ניתוח להקטנת שדיים בגבר הינו ניתוח קוסמטי, אם כי לעיתים, נעשה מסיבות רפואיות או פסיכולוגיות. הקטנת שדיים מבוצעת באמצעות ריקון תוכן השד בכריתה או בשאיבה, ולעיתים יש גם צורך בכריתת עודפי עור ובניוד - הרמה של הפטמה. לעיתים, פעולות אלו מבוצעות בשני ניתוחים בנפרד.
הניתוח מבוצע תחת הרדמה כללית ולעיתים בתוספת הרדמה מקומית. במקרים בהם הניתוח מינימאלי, ניתן להסתפק בהרדמה מקומית. ניתנת אנטיביוטיקה מניעתית.
סוג ומיקום החתכים משתנה בהתאם למבנה השדיים ולמידת השינוי המבוקש. בד"כ נדרשים חתכים בגבול העטרה. יתכן חתך קשתי לאורך כחצי עטרה, ולעיתים יש צורך בחתכים נוספים בעור החזה-שדיים. בהתאם יהיו הצלקות. הניתוח כולל הסרת עודפי רקמת שד ושומן. לעיתים נדרשת כריתת עודפי עור וניוד הפטמה והעטרה אל מקום רצוי יותר בחזה.
משך זמן ניתוח לתיקון גניקומסטיה נמשך בד"כ כשעה עד שעתיים.

לאחר הניתוח נדרשת השגחה של מספר שעות ועד כיממה. תופעות הלוואי שלאחר הניתוח העיקרי יכולות לכלול: כאב, אי נוחות, בחילות והקאות - הללו בד"כ אינם חמורים ובעזרת טיפול תרופתי מתאים רוב המנותחים חשים בטוב.
אזורי החתכים מחלימים ונוצרות צלקות, בולטות או רחבות, הקשורות במהלך ההחלמה ובסוג העור.
כבכל ניתוח יתכנו סבוכים כגון: דימום, זיהום, פתיחת פצע, פגיעה בעור, בפטמות או בדופן החזה, שינויי תחושה, כאב ממושך, אסימטריה, כריתה עודפת או תת כריתה, הצטברות נוזלים (סרומה) או תוצאה אסטטית לא מספקת. כתלות ברקע הרפואי ובשינויי משקל יתכנו בהמשך שינויים במראה השדיים. בעיות משמעותיות אחר הניתוח הן נדירות.
הטיפול לאחר הניתוח כולל חבישת הפצעים, חבישה אלסטית לחזה ("חגורה יפנית"), משככי כאב, ואנטיביוטיקה מניעתית. אנו ממליצים על כשבוע מנוחה בבית לאחר הניתוח והימנעות ממאמצים גופניים בפלג גוף עליון למשך כחודש וחצי.
ביקורת יזומות במרפאה מתקיימות כשבוע, שבועיים, חודש ושלושה חודשים אחר ניתוח. בהמשך מומלץ ביקורת אחת לשנה. אנו זמינים לייעוץ ומעקב בכל עת.
ניתוח תיקון גניקומסטיה הינו ניתוח שכיח עם תוצאות טובות בדרך כלל ושביעות רצון גבוהה של המנותחים.

  חזרה לראש הדף
מחלקות ושירותים
הנהלה
בטיחות הטיפול וניהול סיכונים
מחלקות אשפוז
מכונים ויחידות
אונקולוגיה
אולטרה סאונד נשים
אלרגיה ואימונולוגיה קלינית
אנדוקרינולוגיה
בית מרקחת
בריאות הנפש
גנטיקה
גסטרואנטרולוגיה
דימות רפואי
המטולוגיה
הפרייה חוץ גופית (IVF)
כירורגיה פלסטית
כלי דם
מחלות זיהומיות
מרכז לאבחון וטיפול בפרקינסון
נפרולוגיה ויתר לחץ דם
עבודה סוציאלית
עמוד שדרה
פה ולסת
פיזיותרפיה
פסיכולוגיה רפואית
פתולוגיה
ריאות ותפקוד נשימתי
ריפוי בעיסוק
רפואה גרעינית – איזוטופים
רפואה משלימה
שיקום לב
תזונה ודיאטה
מעבדות
מרפאות
מרכזים לנפגעי תקיפה מינית
וועדות
ספריה מדעית
שירותים אדמיניסטרטיביים
מנהל ומשק
שיווק וקשרי חוץ
משאבי אנוש
דובר ביה"ח
בניית אתרים
קידום אתרים ע"י
כל הזכויות שמורות למרכז רפואי בני ציון © 2009