23.11.2020
מרכז רפואי בני ציון מרכז רפואי בני ציון
line_grad.jpg (713 bytes)
ENGLISH العربية
דף הבית
מי אנחנו מחלקות ושירותים פניות הציבור פורומים פרסומים מדעיים

כירורגיה פלסטית

  תיאור כללי    צוות    כירורגיה קוסמטית    שחזורי שד    הקטנת שדיים    הגדלת שדיים    תיקון גניקומסטיה    ניתוח מתיחת בטן - Abdominoplasty    מתיחת פנים    ניתוח מתיחת זרועות - Brachioplasty    ניתוח לתיקון אף – רינופלסטיה Rhinoplasty    ניתוח עפעפיים - BLEPHORAPLASTY    שיחזורי אפרכסת    מרפאת שומות    כתבות  

ניתוח לתיקון אף – רינופלסטיה Rhinoplasty

האף מהווה פרט חשוב באסתטיקה של הפנים. לרוב, בעיות אסתטיות של האף נובעות מאף רחב או גדול מדי, מגבנון בגב האף, או מנחיריים רחבים. לעיתים, הבעיה נובעת דווקא מחסר רקמה או משקע באזור מסוים. לעיתים, הבעיה נובעת מחסר הרמוניה בין צורת האף וצורת הפנים בכללותם.
במקרים מסוימים, בנוסף לבעיה האסתטית, קיימת בעיה תפקודית במעבר האוויר דרך האף, כגון בשל סטיית מחיצת האף.
ניתוח תיקון אסתטי של האף עשוי להביא לשיפור משמעותי במראה ובדימוי הגוף, ובמידת הצורך ניתן באותו ניתוח גם לשפר את מעבר האוויר אם נדרש.

ניתוח לעיצוב ולתיקון האף מבוצע לרוב תחת הרדמה מקומית וטשטוש, לעיתים יבוצע תחת הרדמה כללית. בדרך כלל ניתן להשיג את התיקון המבוקש בגישה דרך חתכים בתוך הנחיריים. במקרים מסוימים יש צורך גם בביצוע חתך בעור בין הנחיריים, או חתכים בגבול הצדדי של הנחיריים. במטופלים בהם ההפרעה התפקודית במעבר האוויר היא משמעותית נערך הניתוח בשילוב עם רופא אא"ג.
לרוב, לאחר ניתוח רינופלסטיה אין צורך באשפוז, ובתום השגחה בת מספר שעות משתחררים המנותחים להמשך מנוחה בבית ולמעקב במרפאתנו.

לשם החלמה טובה יותר אנחנו ממליצים על כשבוע מנוחה לאחר הניתוח. בתקופה זו צפויים להיות כאבים אך לרוב די במשככי כאב פשוטים כגון אופטלגין נוזלי בכדי להקל. לאח הניתוח יופיעו נפיחות וסימני שטפי דם באף ובפנים. בעיות זמניות אחרות עלולות להיות בחילות או הקאות, קושי בנשימה דרך האף, דמם מהנחיריים.
לניתוח תיקון אף קיימות מגבלות הקשורות בין השאר במבנה האף, בטיב העור וברקע הרפואי של המנותח. כמו בכל טיפול רפואי, גם לניתוח זה יתכנו סיבוכים. תתכנה בעיות חריגות כגון דימום משמעותי, זיהום, צלקות גסות, נקב במחיצת האף, הפרעות בחוש הריח, נזלת וקושי בנשימה לתקופה ממושכת. כמו כן, יתכן נזק לרקמות עמוקות או לעור האף. לעיתים התוצאה האסתטית לא מספקת, ולפעמים יש צורך בניתוח נוסף לתיקון.

לאחר הניתוח השיפור הוא הדרגתי. לאחר כשבוע ניתן לחזור לפעילות רגילה נטולת מאמץ. עיקר הנפיחות יורדת תוך שבועות ספורים אך נדרשים מספר חודשים לקבלת מראה האף הקרוב לצורתו הסופית. המראה הסופי מתקבל לאחר כשנה ממועד הניתוח.
לפעילות ספורטיבית ניתן לחזור לאחר מספר שבועות. מומלץ להימנע מפעילות שבה יתכנו חבלות לאף, למשך מספר חודשים לפחות.

אנו זמינים לייעוץ לכל מטופלינו לאורך כל התקופה. ביקורות מתוכנות לאחר כשבוע, חודש, וכל 3 חודשים בשנה הראשונה.

 

 

  חזרה לראש הדף
מחלקות ושירותים
הנהלה
בטיחות הטיפול וניהול סיכונים
מחלקות אשפוז
מכונים ויחידות
אונקולוגיה
אולטרה סאונד נשים
אלרגיה ואימונולוגיה קלינית
אנדוקרינולוגיה
בית מרקחת
בריאות הנפש
גנטיקה
גסטרואנטרולוגיה
דימות רפואי
המטולוגיה
הפרייה חוץ גופית (IVF)
כירורגיה פלסטית
כלי דם
מחלות זיהומיות
מרכז לאבחון וטיפול בפרקינסון
נפרולוגיה ויתר לחץ דם
עבודה סוציאלית
עמוד שדרה
פה ולסת
פיזיותרפיה
פסיכולוגיה רפואית
פתולוגיה
ריאות ותפקוד נשימתי
ריפוי בעיסוק
רפואה גרעינית – איזוטופים
רפואה משלימה
שיקום לב
תזונה ודיאטה
מעבדות
מרפאות
מרכזים לנפגעי תקיפה מינית
וועדות
ספריה מדעית
שירותים אדמיניסטרטיביים
מנהל ומשק
שיווק וקשרי חוץ
משאבי אנוש
דובר ביה"ח
בניית אתרים
קידום אתרים ע"י
כל הזכויות שמורות למרכז רפואי בני ציון © 2009