23.11.2020
מרכז רפואי בני ציון מרכז רפואי בני ציון
line_grad.jpg (713 bytes)
ENGLISH العربية
דף הבית
מי אנחנו מחלקות ושירותים פניות הציבור פורומים פרסומים מדעיים

כירורגיה פלסטית

  תיאור כללי    צוות    כירורגיה קוסמטית    שחזורי שד    הקטנת שדיים    הגדלת שדיים    תיקון גניקומסטיה    ניתוח מתיחת בטן - Abdominoplasty    מתיחת פנים    ניתוח מתיחת זרועות - Brachioplasty    ניתוח לתיקון אף – רינופלסטיה Rhinoplasty    ניתוח עפעפיים - BLEPHORAPLASTY    שיחזורי אפרכסת    מרפאת שומות    כתבות  

ניתוח עפעפיים - BLEPHORAPLASTY

האזור העיקרי בו נתבונן בכל מפגש עם אנשים צפוי להיות אזור העיניים. לאזור זה תפקיד חשוב בהעברת רגשות. מראה העיניים וסביבתן יכול לשדר שמחה, כעס, עייפות ועוד. ככל שאנו מתבגרים מופיעים קמטים מסביב לעיניים, ובשל רפיון עור ושרירי העפעפיים עלולים להופיע כבדות וצניחה של העפעפיים, וכן, "שקיות" תחתן. שינויים אלה עלולים לתרום ליצירת מראה זקן או עייף. טיפול באותם שינויים אופייניים, עשוי ליצור מראה צעיר, רענן ואסתטי יותר.
בניתוח עיצוב עפעפיים - בלפרופלסטיה - מוסרים עודפים של רקמת עור ורקמת שומן בעפעפיים. הניתוח יכול לכלול טיפול בעפעפיים העליונים, התחתונים או כולם. הניתוח אינו מסלק קמטים מצידי העיניים (בהם ניתן לטפל בשיטות אחרות). לעיתים משלבים בניתוח גם תיקון צניחת העפעפיים (פטוזיס). ניתן לבצע את הניתוח כחלק מניתוח למתיחת פנים.

ניתוח עיצוב עפעפיים מבוצע בדרך כלל בהרדמה מקומית בתוספת חומרי הרגעה. באם מבוצע תיקון של ארבעת העפעפיים נדרשת לרוב הרדמה כללית או טשטוש עמוק. החתכים הניתוחיים הנדרשים לשם התיקון מבוצעים בצורה בה הצלקות שיוותרו צפויות להיות נסתרות: בקפל העפעף העליון, בקמט לצד העין או בקו הריסים. בעפעף התחתון ניתן לעיתים לבצע את התיקון בגישה דרך הצד הפנימי של העפעף.

לרוב, לאחר ניתוח עיצוב עפעפיים אין צורך באשפוז, ולאחר השגחה של מספר שעות המנותחים משתחררים להמשך מנוחה בבית ולמעקב במרפאתנו. בניתוחים של ארבעת העפעפיים לעיתים יש צורך בהשגחה של עד יממה.
לאחר הניתוח צפויות להופיע תופעות לוואי לרבות כאב, אי נוחות, נפיחות בעפעפיים, שטפי דם תת עוריים סביב לעיניים, אודם בעיניים ותחושת גרד. לרוב מדובר בתופעות לוואי קלות. לטיפול בכאבים די בנטילת אקמול או אופטלגין, והנפיחות ושטפי הדם חולפים לרוב תוך מספר ימים. הצלקות תיראנה בברור במשך מספר שבועות ולאחר מכן תיטשטשנה במידה רבה, אולם, מקרוב תמיד תיראנה.
לשם החלמה טובה יותר אנחנו ממליצים על כשבוע מנוחה לאחר הניתוח.

כמו בכל טיפול רפואי, גם לניתוח זה יתכנו סיבוכים לרבות: זיהום, צלקות בולטות, שינוי בצורת מפתח העין או משיכה של העפעף, פגיעה בבלוטות הדמע, בקרנית, או בריסים. לעיתים התוצאה האסתטית לא מספקת ותתכן אסימטריה. במקרים נדירים יתכן דימום שיצריך ביצוע ניתוח דחוף.

לאחר הניתוח השיפור הוא הדרגתי. בתום כשבוע ניתן לחזור לפעילות רגילה נטולת מאמץ. עיקר הנפיחות יורדת תוך שבוע שבועיים אך נדרשים מספר חודשים לקבלת מראה הקרוב לצורתו הסופית.

אנחנו זמינים לייעוץ לכל מטופלינו לאורך כל התקופה. ביקורות מתוכנות אחר כשבוע, חודש, וכל 3 חודשים בשנה הראשונה.

 

 

  חזרה לראש הדף
מחלקות ושירותים
הנהלה
בטיחות הטיפול וניהול סיכונים
מחלקות אשפוז
מכונים ויחידות
אונקולוגיה
אולטרה סאונד נשים
אלרגיה ואימונולוגיה קלינית
אנדוקרינולוגיה
בית מרקחת
בריאות הנפש
גנטיקה
גסטרואנטרולוגיה
דימות רפואי
המטולוגיה
הפרייה חוץ גופית (IVF)
כירורגיה פלסטית
כלי דם
מחלות זיהומיות
מרכז לאבחון וטיפול בפרקינסון
נפרולוגיה ויתר לחץ דם
עבודה סוציאלית
עמוד שדרה
פה ולסת
פיזיותרפיה
פסיכולוגיה רפואית
פתולוגיה
ריאות ותפקוד נשימתי
ריפוי בעיסוק
רפואה גרעינית – איזוטופים
רפואה משלימה
שיקום לב
תזונה ודיאטה
מעבדות
מרפאות
מרכזים לנפגעי תקיפה מינית
וועדות
ספריה מדעית
שירותים אדמיניסטרטיביים
מנהל ומשק
שיווק וקשרי חוץ
משאבי אנוש
דובר ביה"ח
בניית אתרים
קידום אתרים ע"י
כל הזכויות שמורות למרכז רפואי בני ציון © 2009