23.11.2020
מרכז רפואי בני ציון מרכז רפואי בני ציון
line_grad.jpg (713 bytes)
ENGLISH العربية
דף הבית
מי אנחנו מחלקות ושירותים פניות הציבור פורומים פרסומים מדעיים

כירורגיה פלסטית

  תיאור כללי    צוות    כירורגיה קוסמטית    שחזורי שד    הקטנת שדיים    הגדלת שדיים    תיקון גניקומסטיה    ניתוח מתיחת בטן - Abdominoplasty    מתיחת פנים    ניתוח מתיחת זרועות - Brachioplasty    ניתוח לתיקון אף – רינופלסטיה Rhinoplasty    ניתוח עפעפיים - BLEPHORAPLASTY    שיחזורי אפרכסת    מרפאת שומות    כתבות  

ניתוח מתיחת בטן - Abdominoplasty

עודפי עור ושומן תת עורי באזור הבטן מהווים בעיה שכיחה. לרוב הם קשורים להשמנה, אך לעיתים נותרים עודפים שכאלו גם לאחר הרזיה, או לאחר הריון ולידה. במקרים מסוימים קיים גם רפיון של שרירי דופן הבטן, אשר יכול לתרום למראה הבטן המשתפלת. בעיות אסתטיות אלה מטופלות באמצעות ניתוח למתיחת בטן. הניתוח אינו מסלק סימני מתיחה בעור הבטן אך עשוי לשפר את המראה שלהם.

ניתוח מתיחת בטן מבוצע בד"כ תחת הרדמה כללית. לעיתים מוסיפים תמיסה של הרדמה מקומית. החתכים הנדרשים מבוצעים בשיפולי הבטן, על מנת להסתיר, ככל הניתן, את הצלקת שתישאר. בניתוח מבוצעת הפרדה בין שכבת העור והשומן ובין שרירי דופן הבטן. עודפי העור מוסרים כפי שנדרש תוך מתיחת העור הנותר ליצירת מראה מהודק יותר של הבטן. לעיתים נשלב בניתוח גם הידוק של שרירי הבטן בעזרת תפרים למעטפת השרירים. אצל רוב המנותחים הטבור מצוי במיקום נמוך מהרצוי ויש צורך לניידו ולמקמו סמוך למרכז הבטן. בסיום הניתוח נשארים נקזים להסרה של עודפי נוזלים או של דם מאזור הניתוח.
במקרים רבים מבוצעת גם שאיבת שומן לטיפול בעודפי שומן כגון במותניים או כטיפול משלים למתיחת הבטן.
במקרים בהם עודפי העור הם משמעותיים גם בצידי הגוף ובגב התחתון, מבוצע ניתוח דומה הכולל גם הפרדה ומתיחה היקפיים - Belt Lipectomy.

לאחר הניתוח נדרש אשפוז להשגחה למשך כיומיים. תופעות לוואי לאחר הניתוח עלולות לכלול כאב, אי-נוחות, נפיחות, שטפי דם והצטברות נוזלים. יתכנו גם בחילות והקאות. בעיות אלו לרוב אינן משמעותיות וחולפות תוך זמן קצר ובעזרת טיפול מתאים. יש צורך בחגורת בטן אלסטית להפחתת המתח על אזור הניתוח ולהפחתת הנוזלים העלולים להצטבר. יש להשתמש בחגורה האלסטית כחודש וחצי לאחר הניתוח.
לרוב, נקז אחד מוסר טרם השחרור ונקז נוסף מוסר כשבוע אחר הניתוח, בביקורת במרפאה.

למרות שמדובר בניתוח גדול ונשארת צלקת ארוכה, לרוב הצלקות נחבאות בשיפולי הבטן וסביב הטבור, ולא נראות גם בלבוש חשוף יחסית. כמו בכל טיפול רפואי, גם לניתוח זה יתכנו סיבוכים לרבות: זיהום, צלקות בולטות, פתיחת תפרים, כאב או שינויי בתחושה, הצטברות ממושכת של נוזלים, אסימטריה או בעיות אסתטיות אחרות. לעיתים נדירות יש צורך בניתוח חוזר לטיפול בסיבוכים כגון דמום, נזק לעור. בעיות חמורות יותר הינן נדירות.

לאחר הניתוח השיפור הוא הדרגתי. לאחר כשבוע עד שבועיים ניתן לחזור לפעילות רגילה נטולת מאמץ. עיקר הנפיחות יורדת תוך כחודש, אך נדרשים מספר חודשים לקבלת מראה הקרוב לצורתו הסופית.

אנו זמינים לייעוץ לכל מטופלינו לאורך כל התקופה. ביקורות מתוכנות מדי שבוע בחודש הראשון, ובהמשך כל מספר חודשים.

 

 

  חזרה לראש הדף
מחלקות ושירותים
הנהלה
בטיחות הטיפול וניהול סיכונים
מחלקות אשפוז
מכונים ויחידות
אונקולוגיה
אולטרה סאונד נשים
אלרגיה ואימונולוגיה קלינית
אנדוקרינולוגיה
בית מרקחת
בריאות הנפש
גנטיקה
גסטרואנטרולוגיה
דימות רפואי
המטולוגיה
הפרייה חוץ גופית (IVF)
כירורגיה פלסטית
כלי דם
מחלות זיהומיות
מרכז לאבחון וטיפול בפרקינסון
נפרולוגיה ויתר לחץ דם
עבודה סוציאלית
עמוד שדרה
פה ולסת
פיזיותרפיה
פסיכולוגיה רפואית
פתולוגיה
ריאות ותפקוד נשימתי
ריפוי בעיסוק
רפואה גרעינית – איזוטופים
רפואה משלימה
שיקום לב
תזונה ודיאטה
מעבדות
מרפאות
מרכזים לנפגעי תקיפה מינית
וועדות
ספריה מדעית
שירותים אדמיניסטרטיביים
מנהל ומשק
שיווק וקשרי חוץ
משאבי אנוש
דובר ביה"ח
בניית אתרים
קידום אתרים ע"י
כל הזכויות שמורות למרכז רפואי בני ציון © 2009