05.08.2021
מרכז רפואי בני ציון מרכז רפואי בני ציון
line_grad.jpg (713 bytes)
ENGLISH العربية
דף הבית
מי אנחנו מחלקות ושירותים פניות הציבור פורומים פרסומים מדעיים

נוירולוגיה

  תאור כללי    צוות    בדיקת EEG    בדיקת EMG    בדיקת TCD    זימון תור  

תאור כללי

זימון תורים
פעילות המרפאה:
 bul1_1 

במסגרת המרפאה הנוירולוגית מתבצע תהליך של אבחון כוללני וטיפול בתרופות חדשניות  באפילפסיה, כולל בדיקות EEG  בערנות ובשינה, בדיקה ניטור הולטר EEG.

 bul1_1 

במסגרת מרפאת הפרעות תנועה מתבצע אבחון של סוגים שונים של הפרעות תנועה כמו מחלת פרקינסון, דיסטוניה, כוריאה,  מיוקלונוס, אטקסיה, תסמונת  טוראט,  מחלת האנטיגנטון, מחלת רעד, תסמונת הרגליים הקופצות,  עם דגש מיוחד על הטיפול התרופתי, על ההדרכה של המטופל ומשפחתו, כולל שיפור התפקוד של החולה והפנייתו לתהליכים שיקומיים מתאימים.

 bul1_1 

המרפאה של שבץ מוח מבצעת מעקב צמוד של חולים לאחר אירוע מוחי בעברם עם דגש על מניעה שניונית של שבץ מוח,  כולל אבחון מוקדם של גורמי סיכון לשבץ מוח, שינויים בהרגלי החיים של המטופלים אשר יכולים להקטין את הסיכון לשבץ מוח חוזר. המרפאה לשבץ מוח נמצאת בשיתוף פעולה עם מרפאות אחרות המעורבות בטיפול בשבץ מוח כגון המרפאה ההמטולוגית, ראומטולוגית, אנדוקרינולוגית, עיניים,  גינקולוגית.  בנוסף, דגש על הטיפול הפיזיותרפי המתמשך, על שינוי  איכות החיים של המטופלים והדרכתם במהלך התקופה לאחר האירוע המוחי.

 bul1_1 

המרפאה של מחלות עצב שריר מתמחה באבחון, מעקב וטיפול של מחלות של עצבים היקפיים ומחלות שריר כגון נוירופטיות פריפריות, מיאסטניה גרביס,  מחלת גוילאן - ברה, ALS.  במסגרת האבחון והמעקב נארכות בדיקות EMG  עם מכשיר חדיש כולל בדיקות של ספינקטרים,  שרירי הפנים.  כמו כן מתבצעות הזרקות מקומיות של רעלן הבוטולינום - BOTOX -  אצל חולים  עם תנועות בלתי רצוניות בפנים וצוואר,  או  עם ספסטיות של הגפיים או צוואר.

bul1_1

המרכז הרב תחומי לחולי טרשת נפוצה כולל אבחון, טיפול ושיקום מתאימים לחולי טרשת נפוצה. הצוות המקצועי  כולל רופאים נוירולוגיים ורופאי שיקום, פיזיותרפיסט (החולים מטופלים  ע"י סוגים רבים  של  טיפולי פיזיותרפיה  כולל הידרותרפיה), פסיכולוגית ועובדת סוציאלית. במסגרת המרכז הרב תחומי ניתנים טיפולים חדשניים תרופתיים לחולי טרשת נפוצה, מעקב צמוד של המהלך הקליני של המטולים, דגש על מניעת התקפים חוזרים במהלך המחלה. 

 

הבדיקות במרפאה:

 bul1_1

בדיקת EEG (רשמת מוח חשמלית): הרישום נעשה באמצעות מכשיר אלקטרואנצפלוגרף הכולל אלקטרודות המוצמדות לגולגולת הנבדק. השימוש ברישומי EEG מאפשר קבלת מידה על תפקוד המוח, באמצעות מדידה של גל י המוח. בנוסף, נעשה שימוש ברישומי EEG למטרות אבחון רפואי, בין השאר כדי לאבחן אפילפסיה. בדיקות EEG יכולות להתבצע במהלך ערנות או בשינה. בנוסף ניתן לבצע בדיקות רישום ממושך נייד של EEG למשך 24 שעות בבית של המטופל. לצורך הבדיקה דרושות מכתב הפניה מרופא מטפל וטופס התחייבות כספית מקופת החולים (טופס 17) או מכל גורם משלם אחר או תשלום במזומן בהתאם לתעריף משרד הבריאות. לצורך קבלת תור יש לצור קשר עם מרפאה נוירולוגית בטלפון: 04-8359751.

 bul1_1

בדיקת EMG והולכות עצביות: במכון מתבצעות בדיקות אלקטרומיוגרפיות שגרתיות, בדיקות של פוטנציאלי ראיה מעוררים -VEP - לאבחון טרשת נפוצה. לצורך הבדיקה דרושים מכתב הפניה מרופא מטפל וטופס התחייבות כספית מקופת החולים (טופס 17) או מכל גורם משלם אחר או תשלום במזומן בהתאם לתעריף משרד הבריאות. הבדיקות מתבצעות בימי א', ג', ה' בין השעות: 09.30- 12.00.

 bul1_1

בדיקות TCD - TRANSCRANIAL DOPPLER של העורקים התוך מוחיים: הבדיקה מתבצעת עם מכשיר חדיש המזהה את זרימת הדם בעורקים התוך מוחיים באמצעות גלי על-שמע. הבדיקה איננה כואבת, איננה מקרינה ואיננה זקוקה להזרקה של חומר ניגודי. הבדיקה משמשת לגילוי של היצרות של העורקים התוך מוחיים בעיקר בחולים לאחר אירוע מוחי או עם גורמים ווסקולאריים מרובים. כמו כן ניתן לזהות באמצעות TCD העברת קרישי דם מאזור הלב למח בחולים עם PFO-PATENT FORAMEN OVALE לצורך השלמת הבירור לפני ניתוח לב.
 מנהל המרפאה
 פרופ' בועז וולר
 מיקום
 קומה ראשונה, בניין מערבי
 טלפונים 
   

לצורך הבדיקה  דרוש מכתב הפניה מרופא מטפל וטופס התחייבות כספית מקופת החולים (טופס 17)
או מכל גורם משלם אחר או תשלום במזומן בהתאם לתעריף משרד הבריאות.

לצורך קבלת תור יש לצור קשר עם מרפאה נוירולוגית בטלפון: 04-8359751 או עם מוקד זימון תורים: 04-8359359 (שלוחה 1) 

 
ימי ושעות פעילות
 א', ב', ג', ה'  בין השעות 8:00- 15:00,
 ביום ד' המרפאה הינה סגורה.

 

  חזרה לראש הדף
מחלקות ושירותים
הנהלה
בטיחות הטיפול וניהול סיכונים
מחלקות אשפוז
מכונים ויחידות
מעבדות
מרפאות
אורוגיניקולוגיה
אורולוגיה
אורט אופטיקה
אורתופדיה
אלרגיה ומזון
אנדוקרינולוגיה
אנדוקרינולוגיה ילדים
אף אוזן גרון
אנדומטריוזיס
ביקורת ילדים
בריאות העובד
גינקולוגיה של ילדות ונערות
גסטרואנטרולוגיה ילדים
גסטרואנטרולוגיה בריאטרית
המטולוגיה ילדים
הריון בסיכון גבוה
השמנה
טרום ניתוח
יעוץ למחלות זיהומיות
כאב
כבד
כירורגיה
כירורגית ילדים
כירורגיה פלסטית
כלי דם
ליפידים
ליפידים ילדים
מחלות מעי דלקתיות
מחלימי קורונה
מטיילים
מתבגרים
נוירולוגיה
נוירולוגיה ילדים
נפרולוגיה
נשים כללית
סוכרת
עור
עיניים
פנימית כללית
פרוקטולוגיה
פוליפים
קטועים
קרדיולוגיה ילדים
קשב וריכוז למבוגרים
ראומטולוגיה
בריאות השד
שומות
שיקום אורטופדי פיזיקאלי
שיקום נוירולוגי גריאטרי
שיקום רצפת האגן
שרירנים/מיומות
STD - אבחון וטיפול במחלות מין
מרכזים לנפגעי תקיפה מינית
וועדות
ספריה מדעית
שירותים אדמיניסטרטיביים
מנהל ומשק
שיווק וקשרי חוץ
משאבי אנוש
דובר ביה"ח
בניית אתרים
קידום אתרים ע"י
כל הזכויות שמורות למרכז רפואי בני ציון © 2009